Novinky

7. června 2004 Závodník Brian
Brian Johnson (nahoře - Watkins Glen 2004, dole - Daytona 2001 Brian Johnson se společně se svou ženou zúčastnil automobilových závodů ve Watkins Glen. Řídil velice raritní auto Royale RP-4, ročník 1970, kterého bylo vyrobeno jen dvanáct kusů. Moc se mu nedařilo, skončil na 37. místě a jeho žena Brenda dojela jako 27. Brian má se závoděním v rychlých autech zkušenosti, v roce 2001 závodil v Daytoně.

celá fotografie

2. dubna 2004 AC/DC - Strap It On
AC/DC - Strap It On Nové album AC/DC se bude jmenovat Strap It On. Informace nejsou ověřené, ale snad jsou pravdivé. Seznam písní prý ještě není úplný. Tady je:

1. Down And Dirty
2. Gettin' The Buzz
3. Strap It On
4. Heavy Set
5. Get The Rock And Roll
6. Load It Up
7. Time Saver
8. Fire In The Hole
9. Breakaway

31. března 2004 Narozeniny Anguse Younga
Angus Young Ve středu 31. března 2004 oslavil své 49. narozeniny sólový kytarista AC/DC Angus Young. Přes svoje kvality je jedním z nejméně doceňovaných kytaristů. Pro nás fanoušky, ale zůstává fenomenálním prckem, který běhá po pódiu jako šílenec. Čekáte, kdy jeho koncertní nasazení ustane, ale nedočkáte se, Angus jede pořád dál. Zkrátka You Can't Stop Rock'N'Roll...

biografie
fotografie

14. prosince 2003 Narozeniny Cliffa Williamse
Cliff Williams V neděli 14. prosince 2003 oslaví své 54. narozeniny basák AC/DC Cliff Williams. Před AC/DC hrál na basovou kytaru v nepříliš úspěšné kapele Home. Když na konci června 1977 odešel z AC/DC tehdejší basák Mark Evans, kontaktoval manažer Michael Browning Cliffa, o kterém dříve slyšel, pozval ho na pohovor, Cliff neváhal a byl přijat do kapely. Tam působí dodnes.

biografie
fotografie

25. října 2003 AC/DC v Carling Apollo Hammersmith
Vyprodáno U příležitosti znovuotevření londýnské Carling Apollo Hammersmith se v úterý 21. října 2003 na pódiu objevili samotní AC/DC! Jednalo se o velice raritní ojedinělé vystoupení. Show v čtyřtisícovém sále byla vyprodána během čtyř minut. Seznam písní byl poměrně krátký, protože ještě týden před vystoupením byl Brian v nemocnici s podezřením na zápal plic. AC/DC záhráli písně Hell Ain't A Bad Place To Be, Back In Black, Stiff Upper Lip, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Thunderstruck, Rock 'N' Roll Damnation, Hard As A Rock, The Jack, Hells Bells, If You Want Blood (You've Got It), You Shook Me All Night Long, T.N.T., Whole Lotta Rosie, Let There Be Rock, Highway To Hell a For Those About To Rock (We Salute You).

fotografie

5. října 2003 Narozeniny Briana Johnsona
Brian Johnson Dne 5. října 2003 oslaví své 56. narozeniny Brian Johnson. Před AC/DC působil jako zpěvák v kapele Geordie. K AC/DC se zpěvák s proslulou kšiltovkou přidal v roce 1980, kdy s kapelou natočili jedno z nejlepších alb rockové historie - Back In Black. V legendární australské hardrockové kapele působí již 23 let. Všechno nejlepší!

biografie
fotografie 1, 2, 3

23. srpna 2003 Dave Evans & Overdose
Dave Evans Dave Evans, někdejší zpěvák AC/DC (stál u zrodu kapely, ale zpíval v ní necelý rok 1974) je právě na evropském turné s kapelou Overdose. Na oslavu třiceti let AC/DC obsahuje setlist koncertů i několik písní od AC/DC. Jsou to Can I Sit Next To You Girl, Rock 'n' The Parlour, Highway To Hell, Ride On, Rock and Roll Singer, TNT, Baby Please Don't Go a It's A Long Way To The Top (If You Wanna Rock'N'Roll). Kapela s původním zpěvákem AC/DC ještě zavítá do Münsteru, Mnichova, Berlína a do dalších šesti německých a rakouských měst.
30. července 2003 Molson Canadian Rocks Toronto
Brian Johnson AC/DC se společně s kapelami Rush, The Stones a The Guess Who a Rolling Stones a dalšími zúčastnili dobročinného koncertu proti nemoci SARS v Torontu. Největší rockovou show v historii města navštívilo 450 000 lidí.

celý článek
fotografie

28. května 2003 Ocenění rockové klasiky
Bratři Angus a Malcolm Youngovi Australská rocková klasika AC/DC se konečně dočkala oficiálního uznání a získala cenu "Ted Albert Memorial Award For Outstanding Service To Australian Music". Česky řečeno byli bratři Angus a Malcolm Youngovi odměněni za výjimečný přínos australské hudbě. Cenu spolu s nimi obdržel in memoriam zpěvák Bon Scott, který zemřel v roce 1980. Skupina se ceremoniálu 19. května nemohla zúčastnit, neboť tou dobu pobývala v Londýně. Malcolm Young v připraveném video-vzkazu vzpomněl památku "tragicky" zemřelého Scotta a poznamenal, že pro AC/DC je to prestižní okamžik.
6. dubna 2003 AC/DC a Rolling Stones na turné
Logo turné Licks Koncertního turné Licks kapely Rolling Stones se ve třech německých městech zúčastní AC/DC. Obě skupiny spolu naposledy vystupovali v roce 1980. Vstupenky na ony německé koncerty můžete zakoupit zde. Je jen škoda, že si "Stouni" nevybrali AC/DC pro svůj pražský koncert.

A tady jsou data:
13. června 2003 - Oberhausen (O. Vision Zukunftspark)
20. června 2003 - Leipzig (Festweise)
22. června 2003 - Hockenheim (Hockenheimring)

13. března 2003 AC/DC uvedeni do síně slávy
Brian Johnson, Angus Young, Steven Tyler

AC/DC byli 10. března v New Yorku uvedeni do Rock&Rollové síně slávy. Kapele předal cenu Steve Tyler z kapely Aerosmith. Na slavnosti AC/DC zahráli "Highway To Hell" a "You Shook Me All Night Long". Den poté, 11. března 2003 se v Roselandském tanečním sálu v New Yorku sešlo asi 3000 lidí na soukromé show. Tam AC/DC zahráli tyto písně: Hell Ain't A Bad Place To Be, Back In Black, Stiff Upper Lip, Gone Shootin', Thunderstruck, Rock'n'Roll Damnation, What's Next To The Moon?, Hard As A Rock, The Jack, If you Want Blood (You've Got It), Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Rock&Roll Ain't Noise Pollution, Shoot To Thrill, T.N.T., Highway To Hell, Whole Lotta Rosie a You Shook Me All Night Long. Show byla zajímavá hned kvůli několika věcem. Brian předtím nikdy nezpíval živě Rock&Roll Damnation, What's Next To The Moon a If You Want Blood (You've Got It), během The Jack Angus předvedl striptýz, poslední sloku T.N.T. zazpívala s Brianem jakási dívka z hlediště a na koncertě byli přítomni dva synovci Bona Scotta.

17. prosince 2002 Smlouva se Sony Music
Obal alba Back In Black Legendární rocková skupina AC/DC podepsala smlouvu se Sony Music. Smlouva podepsaná tento týden zahrnuje nahrávání nových nahrávek, ale také práva na celý dosavadní katalog kapely, včetně dnes již klasických alb jako Back In Black, Live´92, High Voltage, Dirty Deeds Done Dirt Cheap a Highway To Hell. Všechna tato alba vyjdou v reedici, digitálně remasterovaná a opatřena novými booklety již během prvního pololetí příštího roku a další část reedovaného katalogu AC/DC bude pak v prodeji v druhé polovině roku 2003.

© 2002 - 04 Gejza a Machy