Cliff Williams (54)

Basová kytara
Narozen: 14. prosince 1949 v Romfordu, Anglie.
Člen AC/DC: od roku 1977 dodnes
Pravé jméno: Cliff Williams
Zájmy: letadla
Fotografie

Biografie

Cliff Williams se narodil 14. prosince 1949 v anglickém městě Romford. Když mu bylo devět let, přestěhovali se do Liverpoolu, kde první dva roky pracoval jako inženýr, než se dal ke své první kapele.

Spojil se se zpěvákem Mickem Stubbsem, kytaristou Lauriem Wisefieldem, klávesákem Clivem Johnem a bubeníkem Mickem Cookem, a založili kapelu nazvanou Home. V sedmdesátých letech tato kapela, která mísila hard a soft rock vydala u firmy Epic records své první LP s názvem 'Pause For A Hoarse Horse'. V listopadu 1971 předskakovali Led Zeppelin ve Wembley.

V roce 1972 nahradil klávesáka Cliva Johna Jim Anderson a Home vydali stejnojmenné album, ze kterého vzešel hit 'Dreamer', který se v listopadu 1972 dostal na 41. místo v britských tabulkách. V roce 1973 ještě vydali singl "The Alchemist", ale kapela se rozpadla a Cliff v roce 1974 založil kapelu Bandit.

Bandit rychle získali smlouvu u firmi Arista a roku 1977 vydali stejnojmenné album. V kapele působili Jim Diamond (později se prosadil jako sólový zpěvák) a bubeník Graham Broad (ten se později přidal k formaci Buck's Fizz). Ale Bandit nebyli tak uspěšní, takže Cliff neváhal, když ho oslovili AC/DC.


© 2002 - 03 Gejza a Machy