Články

přidáno: 3. 1. 2004 autor: Machy
Přední obal alba High Voltage Zadní obal alba High Voltage
Zadní obal LP High Voltage obsahuje čtyři dopisy, týkající se členů kapely. Tady jsem se pokusil o jejich překlad.
přidáno: 30. 8. 2003 autor: Machy
Hells Bell Skutečný příběh zvonu Hells Bell
Ve středu města Loughborough v kraji Leicestershire stojí zvonice. Je to vzpomínka na občany města, kteří padli v první a ve druhé světové válce. Dvě stě stop vysoká věž obsahuje kontrukci, která udrží 47 zvonů.
přidáno: 30. 8. 2003 autor: Machy
Richard Ramirez Richard Ramirez - Night Stalker
Během září 1985 uvedla AC/DC na "lavici obžalovaných" série příšerných vražd zabijáka Richarda Ramireze, které spáchal v okolí města Los Angeles. Muž s přezdívkou Night Stalker (Noční plížil) terorizoval americké občany sérií ohavných zločinů.
přidáno: 30. 8. 2003 autor: Machy
Logo rock'n'rollové síně slávy Rozhovor s Angusem Youngem
Rozhovor Billa Crandalla z časopisu Rolling Stone s Angusem proběhl v rámci uvedení AC/DC do rock'n'rollové síně slávy. Interview proběhlo 28. února 2003 v Clevelandu.
přidáno: 9. 8. 2003 autor: Machy
Angus Young AC/DC - "Molson Canadian Rocks" Downsview Park Toronto 30. července 2003
Ve středu 30. července 2003 zažilo Toronto dosud největší Rock'N'Rolovou show v historii. Samozřejmostí je, že u toho zajisté nemohli chybět AC/DC. Hlavní hvězdou programu v show proti viru SARS byla kapela Rolling Stones...
 
přidáno: 28. 3. 2003 autor: Machy
Stephen King Slavní fanoušci AC/DC
Víte, že AC/DC má rád třeba Keith Richards z Rolling Stones nebo zpěvačka Tina Turner? Ne náhodou si Acéčka vybral Stephen King, aby nahráli soundtrack k jeho filmu. V tomto článku se dozvíte o mnoha slavných fanoušcích australské hardrockové legendy AC/DC.
 
přidáno: 22. 3. 2003 autor: Gejza
Geordie Geordie - A band from Geordieland
Geordie se dali dohromady roku 1971 v průmyslovém městě Newcastle nad řekou Tyne na severovýchodě Anglie. Nejdříve hráli pod názvem U.S.A. v místních univerzitních klubech a po putykách. Přejmenovali se podle jednoho lidového hospodského popěvku.
 
přidáno: 16. 3. 2003 autor: Gejza
AC/DC Stručná historie AC/DC
AC/DC je australská hardrocková skupina, která zaznamenala první vystoupení na Silvestra roku 1973 v Sydney. V červnu 1974 vyšel skupině první singl (zpěv: Dave Evans) a v únoru 1975 první album High Voltage (Vysoké Napětí).
 
přidáno: 16. 3. 2003 časopis Spark 4/93
Angus Young Rozhovor s Angusem z roku 1993
Od dob jedné z nejlepších živých desek všech dob "IF YOU WANT BLOOD ... YOU’VE GOT IT" uplynulo loni bezmála čtrnáct let. A právě po oněch čtrnácti dlouhých zimách přicházejí AC/DC s novým živákem, potvrzujíc stále, že prim na pódiích hraje pouze jedno seskupení a tím je AC blesk DC.
 
přidáno: 16. 3. 2003 časopis Metal Hammer 12/95
Ballbreaker Ballbreaker
Ve světě rockové hudby v souvislosti s kapelami zvučných jmen zavládlo nepsané pravidlo, říkající, že si na jejich album musíme trochu déle počkat. Podobné zvyklosti přebrala - dnes už můžeme s klidným svědomím říci že legendární skupina světového rocku - AC/DC.
 
přidáno: 15. 3. 2003 autor: Sedy
Angus Young AC/DC na Strahově
Tak jsme se dočkali! „Ejsídýsí" opět v Česku. Mraky se honí nad Strahovem a my všichni hardrockoví nadrženci se modlíme aby nepršelo. Plocha stadionu se pomalu plní. Je půl šesté a bedňáci si jdou střihnout kapku muziky?


© 2002 - 04 Gejza a Machy