Brian Johnson (56)

Zpěv
Narozen: 5. října 1947 v Newcastlu
Člen AC/DC: Od roku 1980 dodnes
Zájmy: automobilové závody, krásné ženy, Whiskey, psy, fotbal
Fotografie

Biografie

Brian Johnson se narodil 5. října 1947 v Newcastlu, v Anglii. Jako dítě hrál se skauty ve hře Gang Shows, účinkoval v televizi a také byl členem místního kostelního sboru. Ale rychle se z něho stal Rock 'N' Rollový démon. V únoru 1972 se stal členem kapely USA, kde působil kytarista Vic Malcolm, baskytarista Tom Hill a bubeník Brian Gibson. Za několik měsíců si kapela změnila jméno na mnohem vhodnější - Geordie. První singl kapely "Don't Do That" (Nedělej To) vyšel na konci roku přes firmu EMI a vyšplhal se na 32. místo britského žebříčku. Poté rychle následoval největší hit kapely "All Because Of You" (Všechno kvůli tobě), který dosáhl 6. místa v žebříčku a do TOP 20 se dostali díky "Can You Do It" (Můžeš to udělat).

Slavná éra skupiny Geordie skončila, když jejich "Electric Lady"(Elektrická dáma) sklouzla na 32. místo v srpnu 1973, kapela začala vycházet z módy. Geordie pokračovali hraním po barech a vydali tři alba jako jednu kompilaci "Master Of Rock" v roce 1974. Bohužel, žádné z jejich alb nedokázalo kapelu udržet delší dobu na výsluní. Záhy po vydání "Save The World" v roce 1976 ohlásili Geordie konec.

Brian se rozhodl, že hudební byznys pro něho bude prioritou. Ale na začátku roku 1980 začal přemýšlet o jiné práci ve světě šoubyznysu. Přemluvil své bývalé kolegy z Geordie, aby znovu obnovili kapelu. Když AC/DC přijali Briana, Geordie začali nahrávat v Red Bus Records v Londýně, aby nahrály nějaké singly. Geordie později vybrali jako náhradu za Briana nového zpěváka, Terryho Schleshera.


© 2002 - 03 Gejza a Machy