Angus Young (49)

sólová kytara
Narozen: 31. března 1955 v Glasgow, Skotsko
Člen AC/DC: od roku 1973 dodnes
Pravé jméno: Angus McKinnon Young
Zájmy: hraní na kytaru, spaní
Fotografie

Biografie

Angus McKinnon Young se narodil 31.března 1955 v Glasgow, ve Skotsku. Ve škole nebyl moc dobrý student. Jeho jediné opravdové akademické vzdělání bylo umění. V patnácti letech opustil školu a šel pracovat jako tiskař pro pornočasopis "Ribald."

Ale jeho ambice směřovaly úplně jinam. Asi rok potom, co opustil školu, začal cvičit na kytaru skoro pravidelně, jamoval s kamarády a hrál na školních plesech. Nejdřív se Angus motal kolem Malcolmových kytar, ale asi za rok nato mu matka koupila jeho vlastní, malou levnou akustickou kytaru. Během času Angus uvažoval o možnosti chodit na začátečnický kytarový kurz, ale rozhodl se, že se bude učit sám. Tím pádem byla většina jeho hudebního vzdělání zkušební a nepřesná.

Když jeho starší bratr Malcolm připravoval plány pro svou novou kapelu, byl Angus na nejlepší cestě k tomu, aby se z něho stala výrazná osobnost světových jevišť. Jeho křečovité, zdánlivě nekontrolovatelné vyhublé tělo je pro něho zcela typické. Na jevišti se často pohybuje jeho nezaměnitelnou kačeří chůzí. (Tu původní praktikoval Chuck Berry.)


© 2002 - 03 Gejza a Machy